Krzysztof Gabrysiak - IT, linux, fotografia, logistyka:

Francja - urlop 2009 * 1

Tym razem urlopu postanowiliśmy spedzić we Francji. Wybór dość ciekawy, jednak szybko okazało się, że Francja oferuje sporo do zwiedzenia, wiec trudno było określić co warto zobaczyć podczas dwóch tygodni pobytu. Wybraliśmy więc na początek taki plan:

1. Zamki nad Loarą - przynajmniej kilka,
2. La Mont Saint Michel - jak sie da to i Półwysep Bretoński w jakiejś części,
3. Paryż - tu był spory dylemat (zbyt wiele oferuje biglaugh.png) i padło na Wieżę Eiffla, Wersal, Miniatura Francji, Muzeum Grevin,

Jako punkty bazowe (mieszkalne) wybraliśmy kempingi polecane przez CCI, (****) lub (***).

  1. Camping "Les Saules" (****) w okolicy zamku Cheverny. Świetny kamping, cichutko, w lasku, wydzielone place pod namiot, camper, przyczepę kampingową. Czyściutko, schludnie, pachnąco. Na terenie kampingu jest basen z podgrzewaną wodą, mini golf, rowery do wypożyczenia, komputer z internetem i Wi-Fi gratis.
  2. Camping "La Ville Huchet" (****) przy miasteczku Saint-Malo to zdecydowanie "przegwiazdkowany" camp. Fakt, że posiada basen ze zjeżdżalnią, Wi-Fi płatne, ale ładne nowe zaplecze sanitarne niestety nie za często sprzątane. Jeśli trafi się na zlot młodzieży 15-18 letniej to może być niezbyt cicho w nocy.
  3. Camping "Le Beau Village" (***) na południe od Paryża w La Ville-du-Bois. Cichutki w willowej okolicy przy sporym parku. Zaplecze sanitarne oceniam jako "może być". Wi-Fi 20 min gratis, plac zabaw dla dzieci.

Na początek "wylądowaliśmy" w Mortagne du Nord. Dzięki wójkowi Bogdanowi zobaczyliśmy w okolicach Arras kawałek historii I wojny Światowej. Nie mieliśmy tego w planach, ale to co zobaczylismy wywarło na nas spore wrażenie. Podziekowania dla wójka za gościnę i za pouczającą wycieczkę.
1 | 2 następna strona »