Krzysztof Gabrysiak - IT, linux, fotografia, logistyka:

Usługi


Biuro Rachunkowe VIKA Wioletta Gabrysiak

Biuro rachunkowe VIKA świadczy usługi w zakresie prowadzenia:


 • ksiąg rachunkowych (pełna księgowość),
 • podatkowej książki przychodów i rozchodów,
 • karty podatkowej,
 • ryczałtu ewidencjonowanego,
 • sporządzania deklaracji PIT, CIT, VAT,
 • rozliczeń z ZUS.

... więcej na stronie biura www.vika.szczecin.pl


Strony wwwinternet.jpg

Od kilku lat ciągle doskonalę swoje umiejętności z zakresu tworzenia stron www.
Projektowanie i tworzenie stron www to pierwszy etap jakim jest powstanie profesjonalnej strony www, która skutecznie zaprezentuje Państwa firmę oraz jej ofertę. Dostęp do internetu jest coraz powszechniejszy, tym samym rośnie liczba potencjalnych klientów. Codziennie miliony ludzi wykorzystują Internet w poszukiwaniu potrzebnych im informacji, towarów bądź usług. Korzyści, jakie może przynieść posiadanie własnej, profesjonalnej strony internetowej łatwo sobie wyobrazić. Atrakcyjna wizualnie i merytorycznie oferta zaprezentowana na stronie internetowej na pewno zwróci na siebie uwagę.

Oferuję projekt i wykonanie stron www typu:

 • "Wizytówka Firmy" (XHTML, CSS)
 • Profesjonalna strona firmowa (XHTML, CSS, CMS)
 • Portal Internetowy (CMS)
 • Sklep Internetowy (CMS)
 • Prywatne strony, foto-galerie

Przykładowe zrealizowane projekty:  Składanie zestawów komputerowych


  maus.jpg

  Oferuję również składanie komputerów z określonych podzespołów.
  Indywidualne podejście do klienta, analiza jego wymagań pozwala dopasować komputer do jego obecnych i przyszłych potrzeb.
  Odpowiedni dobór komponentów markowych firm i właściwe ich dopasowanie gwarantuje wydajną i bezproblemową pracę komputera.
  Podzespoły takich firm jak:
  • ASUS
  • Gigabyte
  • MSI
  • Intel
  • AMD


  Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą proszę o kontakt z:


  VIKA Wioletta Gabrysiak
  biuro@vika.szczecin.pl
  tel. +48 600-609-476

  _________________________________________________________

  LINUX
  Linux.jpg

  Ponad to oferuję pomoc w instalacji linuxa na komputerze lub laptopie.

  Parę słów o linuksie dla ludzi nie znających tematu:

  "Bardzo istotną cechą wolnego oprogramowania jest to, że tworzone jest przez ludzi dla ludzi - całkowicie bezpłatnie. Nie jesteś więc zmuszony do zakupu odpowiedniej licencji od Microsoftu na użytkowanie Windows, tylko dlatego, że potrzebujesz środowiska operacyjnego. Sam system to jednak nie wszystko, potrzebujesz do niego odpowiednich aplikacji, np. pakietu biurowego czy programu do nagrywania krążków CD. Najczęściej "dozbrajasz" Windows w dodatkowe oprogramowanie, kupując komercyjne wersje aplikacji. Większość oprogramowania dla Linuksa jest również dostępna za darmo!
  Decydując się na Linuksa dostajesz kompletne środowisko pracy. Do najnowszych dystrybucji twórcy dołączają opcjonalne komponenty (sam decydujesz co chcesz zainstalować), które instalowane są za jednym zamachem wraz z systemem. Nie będziesz musiał tracić kolejnych kilku godzin na instalację pakietu biurowego czy odtwarzacza multimedialnego. Wystarczy je po prostu uruchomić!

  Najnowsze dystrybucje cechują się porównywalną łatwością użytkowania co Windows. Mało tego, z czasem zobaczysz, że w Linuksie jest jeszcze prościej niż w okienkach Microsoftu. Oczywiście pozostaje kwestia starych przyzwyczajeń. Wierz mi jednak - szybko można o nich zapomnieć. W dalszej części artykułu postanowiłem pomóc ci w wyborze najodpowiedniejszej dystrybucji do Twoich potrzeb i preferencji.

  UBUNTU
  ubuntu_logo.gif
  Ubuntu jest jedną z najpopularniejszych obecnie dystrybucji. Jego siła tkwi w prostocie użytkowania i stabilności. Najnowsza wersja systemu to m.in. wsparcie dla systemu plików ext4 oraz zmiany w systemie notyfikacji powiadomień. Nowe Ubuntu uruchamia się także nieco szybciej od poprzednika i doskonale radzi sobie ze sprzętem.
  Ubuntu z pewnością polecić można wszystkim początkującym użytkownikom, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w Linuksie. System jest bardzo prosty w obsłudze, użytkownicy Windows szybko się w nim odnajdą, a po chwili stwierdzą... przecież tu jest jeszcze prościej! Warto dodać, że Ubuntu to cała rodzina systemów. Wśród nich znajdziesz takie dystrubucje, jak Kubuntu (edycja z KDE), Edubuntu (wersja dla dzieci z mnóstwem aplikacji edukacyjnych) czy Xubuntu (edycja przeznaczona dla posiadaczy starszych komputerów). Ubuntu aktualizowane jest zawsze co pół roku. Możesz mieć więc pewność, że twój system zostanie zawsze na czas uaktualniony (nowa wersja nie wymaga czystej instalacji).

  MANDRIVA
  mandriva_logo.jpg
  Mandriva to system idealny dla wszystkich użytkowników szukających przede wszystkim funkcjonalności z zakresu obsługi multimediów. Najnowsza wersja zawsze bazuje na stabilnym jądrze. Odświeżony został instalator produktu (można przełączać się na inny tryb w dowolnym momencie procesu). W nowej wersji znajdą coś dla siebie także użytkownicy telefonów Windows Mobile (Nowa Mandriva umożliwia synchronizację kontaktów, wiadomości etc.). Mandriva najlepiej spisała się podczas instalacji oprogramowania sterowników ze wszystkich systemów, które wybrałem do tego zestawienia. System nadaje się zarówno dla początkujących użytkowników, jak i zaawansowanych (najczęściej wybieramy przez tych pierwszych).
  Szczególnie polecamy go użytkownikom szukającym multimedialnego Linuksa. W systemie znajdziesz zestaw wszystkich potrzebnych programów i kodeków, które sprawią, że cyfrowego świata multimediów nie będziesz kojarzył jedynie z Windows. W systemie znajduje się także Compiz Fusion (pulpit 3D) - wystarczy go tylko uruchomić, nie musisz tym samym przechodzić dosyć żmudnego procesu instalacji dodatku."

  artykuł z serwisu IDG.pl